Hieronder ziet u foto’s van de Bollenstreek die ik op 29 maart 2022, rond Hillegom, Lisse en Voorhout, gemaakt heb. De Bollenstreek is een eldorado voor fotografen vanwege de kleuren en lijnen in de bollenvelden. Afgelopen jaren heb ik de bollenvelden vaker bezocht. Ik verwijs u hiervoor graag door naar de artikelen foto’s van de Bollenstreek en op één van de foto’s te klikken om meer foto’s van de desbetreffende dag te zien.
Ook dit keer fietste ik vanuit de Haarlemmermeer langs de Ringvaart naar Hillegom. De eerste velden die ik gefotografeerd heb, is een aan de Veenenburgerlaan in Hillegom. Vanaf deze weg fiets ik om de Keukenhof heen (het is er ondanks dat het park open is rustig). Ik fiets langs de N208 in de richting van Sassenheim. De narcissen naast de Keukenhof en ’t Huys Dever staan in bloei maar de velden zijn afgesloten, waardoor ik vanaf de kant van de weg mijn foto’s moet maken. Aan de 2e Poellaan staat een veld met hyacinten in bloei, maar ook dit veld is door een hek gesloten. Ik fiets langs ruïne van Teylingen en via de Oude Herenweg voorbij de Tulperij. Aan het eind van de Oude Herenweg op de hoek met de Akervoorderlaan staat een niet afsloten veld hyacinten in bloei. Het veld is minder mooi dan die in Hillegom. Mijn fietsrit gaat verder via de Akervoorderlaan en na een paar bochten zie ik recht tegenover me op de hoek met de Johan Speelmanweg een veld met hyacinten waar ik zo bij kan. Mensen lezen niet, staan borden dat je niet in de velden mag lopen, wat doen mensen, juist in de velden banjeren. Ik blijf netjes aan de kant van de velden, zo kan ik ook leuke foto’s maken. Een eindje verderop zie ik de eerste bloeiende tulpen van dit seizoen. In allerlei kleuren, leuk. De rest van de tulpen staat nog niet in bloei. Via de Loosterweg Zuid fiets ik terug in de richting van de Keukenhof. Onderweg maak ik nog 1 stop aan de Loosterweg Zuid bij een veld vol hyacinten en narcissen. Het is vandaag hyacintendag.
Via de Keukenhof fiets ik via de Loosterweg Noord terug via Hillegom naar de Haarlemmermeer. Een rondje van ongeveer 36 kilometer volgens mijn telefoon. De velden die ik heb bezocht, heb ik op het kaartje onder de foto’s, ingetekend.
Kaart
Bewaar op Pinterest





